‎⁨ازن در آرد⁩

admin
195
‎⁨ازن در آرد⁩

کاربرد ازن ژنراتورهای صنعتی دائم کار در کارخانجات آرد

استفاده از فن آوری پیشرفته درفرآیندهای تولیدی ، نگهداری و افزایش طول عمر مواد غذایی دغدغه تولید کنندگان صنایع غذایی در سطح جهانی است. نان یکی از مهمترین اقلام غذایی می باشد و گندم از نظر دارا بودن خصوصیات لازم برای درست کردن نان بی نظیر است ، با وجود اینکه هنگام پختن نان ، اکثر میکروارگانیسم ها در اثر حرارت کشته می شوند لیکن اسپور باسیلوس ها و کلستریدیوم ها و قارچها از بین نمی رودو تکثیر می گردند مگر اینکه مواد شیمیایی جلوگیری کننده از رشد باکتری به خمیر نان افزوده شده باشد.

اکسیژن فعال با دارابودن خاصیت ضدعفونی کنندگی، قابلیت از بین بردن باکتریها ، اسپورها و قارچهای منتشر شونده ازطریق هوا یا آب و … را داراست و از ایجاد کپک و قارچ در نان جلوگیری می کند ، در نتیجه سبب کاهش آلودگی در محیط و مواد غذایی می گردد و زمان ماندگاری محصولات را افزایش می دهد.

 

مزایای استفاده از گاز ازن

تزریق گاز ازن ضد شپشک و حشرات موذی  و ضد کرم زدگی آرد نان است و دور کردن حشرات از خواص تزریق گاز ازن می باشد.

با ازن زنی در هنگام رطوبت دهی به دانه گندم برای تولید آرد با ازن ژنراتور صنعتی در  روشن تر شدن رنگ آرد کمک فراوانی می کند.

جلوگیری از رشد قارچ ها و کپک ها بر روی غلات انبار شده در سیلوها (نابودی عوامل کپک و قارچ در مدت 5 دقیقه به میزان 96%)

تسریع عمل رسیدن آرد
افزایش کیفیت آرد
کاهش باکتریها ، هاگ ها و قارچهای منتشر شونده
افزایش زمان ماندگاری محصولات
کاهش محیط رشد میکروارگانیسم ها
عدم جایگذاری مواد شیمیایی مضر
افزایش اطمینان در تولید محصولات سالم ، ایمن و بی خطر (اکسیژن فعال برای ضد عفونی و دفع آفات جایگزین مواد شیمیایی مخرب لایه اکسیژن فعال مانند متیل برماید CH3Br است و استفاده از اکسیژن فعال برای زدودن و رفع حشرات از انبارها و تاسیسات و انبارهای مواد غذایی هیچگونه آسیبی به غلات و محیط زیست نمی رساند)

نظرات کاربران
نظری وجود ندارد ، شما اولین نفری باشید که نظر میدهد. » ارسال نظر «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *